«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է մեծածախ Ինտերնետի սակագնի էական իջեցման մասին: Միջազգային TCP/IP տրաֆիկի նոր սակագներից կարող են օգտվել այն իրավաբանական անձիք, ովքեր ունեն տվյալների փոխանցման և Ինտերնետ հասանելիության ծառայությունների մատուցման արտոնագիր: Մեկ տարի և ավել պայմանագիր կնքելու դեպքում միջազգային TCP/IP տրաֆիկի տարանցիկ ծառայություներից օգտվելու մեկ մեգաբիթ երաշխավորված սիմետրիկ Ինտերնետ ծառայության ամսական արժեքը կկազմի 78 000 դրամ: Ավելի քան 30 Մբ/վ թողունակությամբ կապուղի ձեռք բերելու դեպքում 1Մբ/վ կարժենա 75 600 դրամ:
Մեկ մեգաբիթի արժեքն ավելի քան 100Մբ/վ թողունակությամբ կապուղի ձեռք բերելու դեպքում կլինի 68 400 դրամ: Եթե գնորդը ձեռք է բերում ավելի քան 300 Մբ/վ թողունակությամբ կապուղի, ապա այդ դեպքում յուրաքանչյուր մեգաբիթը կարժենա 62 400 դրամ: Մինչև մեկ տարի ժամկետով պայմանագիր կնքելու դեպքում մեկ մեգաբիթ երաշխավորված սիմետրիկ Ինտերնետ ծառայության ամսեկան արժեքը կկազմի 90 000 դրամ: Բոլոր ներկայացված գները ներառում են ԱԱՀ:
«Հանդիսանալով Հայաստանի ազգային օպերատոր և ներկայացուցիչ խոշորագույն հեռահաղորդակցության ոլորտի, «ԱրմենՏել» ընկերությունը իտակցում է առաջատարի իր դերն երկրի կապի ոլորտի զարգացման համար: Մենք պատրաստակամ ենք առաջարկել Ինտերնետի նոր մատչելի սակագներ մատակարարներին», – նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

21 Декабрь 2010 - 10:14 AMT
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о значительном снижении цен на оптовый интернет. Как сообщает пресс-служба компании, новыми расценками на услугу транзита международного TCP/IP трафика могут воспользоваться юридические лица, имеющие лицензию на предоставление услуг передачи данных и доступа в интернет.
При заключении контракта на пользование услугами транзита международного TCP/IP трафика не менее года стоимость одного мегабита гарантированного симметричного интернета составит 78 тыс. драмов в месяц. При покупке канала пропускной способностью свыше 30 Мб/с цена за 1 Мб/с составит 75,6 тыс. драмов.
Стоимость одного мегабита при покупке канала пропускной способностью больше 100 Мб/с составит 68,4 тыс. драмов. Если клиент приобретает канал пропускной способностью свыше 300 Мб/с, каждый мегабит в данном случае будет стоить 62,4 драмов. При заключении контракта на предоставление услуги менее чем на год ежемесячная плата за один мегабит симметричного гарантированного интернета составит 90 тыс. драмов.
«Являясь национальным оператором Армении и крупнейшим игроком рынка коммуникаций в стране, компания «АрменТел» осознает свою роль лидера и ответственность за развитие сферы связи в стране. Мы рады предложить армянским провайдерам новые высококонкурентные тарифы на оптовый итернет», – отметил генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.