Դեկտեմբերի 21-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,3 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 359 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 359 դրամ:
Ընդ որում, դեկտեմբերի 21-ին ԱՄՆ 1 դոլարիմիջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 359.23 դրամ` դեկտեմբերի 20-ի համեմատ նվազելով 0.34 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 472.42 դրամ է` նվազելով 0.67 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.02 կետով` կազմելով 11.70 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 21 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $4,3 млн. по курсу 359 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 359 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 21 декабря составил 359,23 драмов, сократившись по сравнению с 20 декабря на 0,34 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 472,42 драмов, сократившись на 0,66 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,01 пункта – 11,70 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.