2010թ. Հայաստանում էներգետիկայի ոլորտում արտադրվել է 6,5 մլրդ կՎտ/ ժամ էլեկտրաէներգիա 2009թ. 5,671 մլրդ կՎտ/ ժամի փոխարեն, դեկտեմբերի 21-ին տարվա ամփոփիչ մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀՀ էներգետիկայի ու բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը: «2009թ. համեմատ դա ավելի է 15 տոկոսով կամ 821 մլն կՎտ/ ժամով»,-ասել է նա: Ըստ նրա, փոքր ՀԷԿ-երն այս տարի արտադրել են 126,567 մլն կՎտ/ ժամով կամ 38 տոկոսով ավելի էլեկտրաէներգիա նախորդ տարվա համեմատ:
Արմեն Մովսիսյանը հայտնել է նաև, որ ՀԱԷԿ-ը կանգնեցվել է պրոֆիլակտիկ աշխատանքների կատարման և միջուկային վառելիքով լիցքավորվելու համար, աշխատանքներն ընթանում են ըստ ժամանակացույցի: «Համակարգը լիովին պատրաստ է ձմռան»,-ասել է նախարարը:

В 2010 году в Армении в сфере энергетики выработано 6,5 млрд кВт/час электроэнергии против 5, 671 млрд кВт/час в 2009 году, сообщил 21 декабря на пресс-конференции в Ереване министр энергетики и природных ресурсов страны Армен Мовсисян, подводя итоги года. «По сравнению с 2009 годом это больше на 15% или 821 млн кВт/час», – сказал он. При этом, по его словам, малые ГЭС в текущем году генерировали на 126, 567 млн кВт/час или 38% больше электроэнергии по с равнению с прошлым годом.
Армен Мовсисян также сообщил, что Армянская АЭС была остановлена для проведения профилактических работ и дозаправки ядерным топливом согласно графику и своевременно присоединена к сети. «Были реализованы все работы в системе для подготовки к зимнему периоду», – добавил министр.