21 Դեկտեմբեր 2010 - 14:17 AMT
Այս տարվա հունվար-նոյեմբեր ամիսներին UNISTREAM-ի դրամական փոխանցումների շրջանառությունը հասել է 525 մլն ԱՄՆ դոլարի
UNISTREAM դրամական փոխանցումների միջազգային համակարգի շրջանառությունը այս տարվա հունվար-նոյեմբերին, նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ, աճել է 7 տոկոսով և կազմել 525 մլն ԱՄՆ դոլար: Փոխանցումների քանակը հաշվետու ժամանակահատվածում կազմել է 669 940` 2009թ.-ի ցուցանիշի համեմատ աճելով 6 տոկոսով: Ինչպես նշվում է «Յունիբանկ» ՓԲԸ մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, UNISTREAM համակարգով փոխանցումներն իրականացվում են 95 երկրների 200 000 սպասարկման կետերում: Համակարգով իրականացված փոխանցումների ընդհանուր քանակը տարեկան կազմում է 6 մլն:
Ներկայումս UNISTREAM-ը դրամական փոխանցումների ամենապահանջված համակարգն է ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ արտերկրում: UNISTREAM համակարգի ձեռքբերումները գնահատվեցին այնպիսի հեղինակավոր կազմակերպությունների կողմից, ինչպիսիք են Ernst and Young ընկերությունը, Դրամական փոխանցումների համակարգերի միջազգային միությունը (IAMTN), ռուսաստանյան բանկային համաժողովը և այլն:
UNISTREAM համակարգով փոխանցումներն իրականացվում են Յունիբանկի բոլոր 34 մասնաճյուղերում: Փոխանցման սակագինը կազմում է 0,35-1%:

Оборот международной системы денежных переводов UNISTREAM в Армении в январе-ноябре текущего года, по сравнению с аналогичным периодом 2009 года, возрос почти на 7%, достигнув 525 млн долларов. Количество переводов за отчетный период составило 669 940, увеличившись по сравнению с показателем 2009 года на 6%.
Как отмечается в сообщении пресс-службы ЗАО «Юнибанк», переводы по системе UNISTREAM можно произвести в 200 000 сервисных точек в 95 странах мира. Общее количество переводов составляет свыше 6 млн в год. На сегодняшний день UNISTREAM одна из самых востребованных систем денежных переводов как в Армении, так и за рубежом. Высокие результаты работы системы UNISTREAM оценили такие всемирно известные организации, как компания Ernst and Young, Международная Ассоциация Систем Денежных Переводов (IAMTN), Российский банковский форум и т.д.
Переводы по системе UNISTREAM в Армении осуществляются во всех 34 филиалах «Юнибанка». Тарифы на перевод составляют от 0,35% до 1%.