23 Դեկտեմբեր 2010 - 08:21 AMT
Ռելսերի արատացույցի աշխատանքի կազմակերպման նպատակներով «Ախտորոշում» Ճանապարհային Կենտրոնի բազայի վրա ստեղծվելու են 2 ախտորոշիչ ուղեմաս՝ Գյումրիում և Երևանում: Դա թույլ կտա ՀԿԵ-ում օպտիմալացնել ախտորոշման գործընթացի իրականացումը և բարձրացնլ ռելսերի պահպանվածության վերահսկումը: Երկաթուղային գծերի որակի նկատմամբ վերահսկման պատասխանատվության գոտիների նման ընդլայնումը դրական ազդեցություն կունենա գնացքների երթևեկության անվտանգության մակարդակի վրա: Ախտորոշիչ տեխնիկայի՝ ՄՏԿՊ-1 Արատացույց ավտոմոտրիսայի և ՊՏ-7ՄԿ արատացույց սայլակների օպերատիվ վերանորոգման և պարապուրդի ժամանակի կրճատման համար ստեղծվելու է պահեստամասերի և ծախսվող նյութերի չնվազող նորոգման ֆոնդ:
Ռելսային արատացույցի աշխատանքի իրականացման համար նոր գծային տեխնիկան «ՀԿԵ» ՓԲԸ-ի կողմից ձեռք է բերվել ներդրումային ծրագրի կատարման շրջանակներում, որտեղ գծային տնտեսության առողջացմանն ուղղված են ներդրումների ընդհանուր ծավալի 62 տոկոս (2009թ.) և 60 տոկոս (2010թ.), հաղորդում է «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի մամլո ծառայությունը:

23 Декабрь 2010 - 08:21 AMT
В целях организации работы рельсовой дефектоскопии на базе Дорожного Центра «Диагностика» будут созданы 2 диагностических участка – Гюмрийский и Ереванский, сообщает пресс-служба ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога». «Это позволит оптимизировать осуществление процесса диагностики на ЮКЖД и повысить эффективность и качество неразрушающего контроля рельсов. Подобное расширение зон ответственности за контроль качества железнодорожных путей положительно скажется на уровне безопасности движения поездов», – отмечается в сообщении.
Новая путевая техника для реализации работы рельсовой дефектоскопии была приобретена ЗАО «ЮКЖД» в рамках выполнения инвестиционной программы, в которой на оздоровление путевого хозяйства направлены средства в размере 62% (2009 г.) и 60% (2010 г.) от общего количества инвестиций.