Դեկտեմբերի 23-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,1 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 361.62 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 361.75 դրամ:
Ընդ որում, դեկտեմբերի 23-ին ԱՄՆ 1 դոլարիմիջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 360.07 դրամ` դեկտեմբերի 22-ի համեմատ ավելանալով 0.94 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 471.84 դրամ է` նվազելով 0.99 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.05 կետով` կազմելով 11.76 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

23 Декабрь 2010 - 14:23 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 23 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $1,1 млн по курсу 361,62 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 361,75 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 23 декабря составил 360,07 драма, увеличившись по сравнению с 22 декабря на 0,94 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 471,84 драма, сократившись на 0,99 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,05 пункта – 11,76 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.