«2010թ.-ի համար Հաշտարարի գրասենյակի ամենամեծ ձեռքբերումը գրասենյակի մասին հանրության իրազեկվածության բարձրացումն էր, գրասենյակ ներկայացվող դիմում-պահանջների քանակի ավելացումը և Հաշտարարի գործունեության նկատմամբ հանրության վստահության բարձրացումը»,- հայտնել են PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին:
Իր գործունեության մոտ 2 տարիների ընթացում Հաշտարարի գրասենյակին հաջողվել է կատարվող աշխատանքների շնորհիվ ձեռք բերել ճանաչում և վստահություն: Այդ մասին է վկայում 2010 թվականին գրասենյակ ներկայացված բողոքների աճը: Այսպես, 2009 թ.-ին գրավոր ձևով քննության ընդունվել է 57 պահանջ, որոնցից մոտ 61 տոկոսը լուծվել է հօգուտ Հաճախորդի, իսկ 2010թ.-ի 11 ամիսների կտրվածքով միայն գրասենյակ ներկայացվել է ավելի քան 100 գրավոր պահանջ, որոնցից մոտ 65 տոկոսը լուծվել է հօգուտ Հաճախորդի:
Ինչ վերաբերում է մոտեցող տոներին, ապա Ֆինանսական համակարգի հաշտարար Փիրուզ Սարգսյանն Ամանորյա տոներն անցկացնելու է Հայաստանում` իր ընտանիքի և հարազատների հետ միասին: Ֆինանսական համակարգի հաշտարարն Ամանորը կնշի նաև իր կոլեկտիվի հետ:

27 Декабрь 2010 - 06:51 AMT
На протяжении двухлетней деятельности Офису финансового омбудсмена Армении удалось достичь узнаваемости и доверия
«Самым важным достижением примирителя финансовой системы Армении явилось повышение информированности граждан страны о деятельности омбудсмена, увеличение числа заявлений-требований и повышение доверия к его деятельности», – сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net. Таким образом, на протяжении двухлетней деятельности Офису финансового омбудсмена Армении удалось достичь узнаваемости и доверия. Об этом свидетельствует рост числа поступивших за 2010 год в Офис жалоб. В 2010 году за 11 месяцев было представлено 100 письменных обращений, из которых 65% были разрешены в пользу клиентов. При этом в 2009 году в письменном виде было рассмотрено 57 заявлений, из которых 61% был разрешен в пользу клиентов. Что же касается приближающихся новогодних праздников, то омбудсмен финансовой системы Пируз Саргсян отметит их в кругу семьи. Более того, офис примирителя финансовой системы отметить Новый год также всем коллективом.