27 Դեկտեմբեր 2010 - 07:14 AMT
ՊԵԿ-ը կոչ է անում կեղծ աշխատակիցների հայտնվելու դեպքում անմիջապես զանգահարել «Թեժ գիծ»` 594-618 հեռախոսահամարով
Օրերս առևտրի տարբեր վայրերում հայտնվում են անհայտ անձինք, ովքեր, ներկայանալով որպես Հարկային ծառայության աշխատակիցներ և հայտնելով, թե ՀԴՄ շահագործման կանոնների խախտումներ են արձանագրել, գումարներ են պահանջում տնտեսվարողներից` որպես «տուգանք»:
Պետական եկամուտների կոմիտեն նախազգուշացնում է բոլոր տնտեսվարողներին. եթե տվյալ դեպքում չեն ներկայացվում համապատասխան փաստաթղթեր, ուրեմն այդ անձինք Պետական եկամուտների կոմիտեի հետ որևէ առնչություն չունեն:
ՊԵԿ-ը կոչ է անում նման դեպքերում անմիջապես ահազնագել Հարկային ծառայության «Թեժ գիծ»` 594-618 հեռախոսահամարով, հաղորդում է ՊԵԿ մամլո ծառայությունը:

На днях в Государственный комитет по доходам при правительстве РА поступили сведения о том, что в разных торговых точках появляются неизвестные личности, которые представившись сотрудниками комитета, требуя с работников суммы в качестве «штрафов» за нарушения в правилах эксплуатации контрольно-кассовых аппаратов.
Госкомитет по доходам предупреждает всех хозяйствующих субъектов: «Если не предъявляются соответствующие документы, значит, эти личности не имеют никакого отношения к Госкомитету».
В подобных случаях следует немедленно обращаться по номеру «горячей линии» налоговой службы 594-618, сообщает пресс-служба Госкомитету.