Դեկտեմբերի 27-ին տեղի է ունեցել 11 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT11143110 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 1 մլրդ դրամ է, իսկ պահանջարկը` 2 մլրդ 515 մլն դրամ, որից մրցակցային` 2 մլրդ 515 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 1 մլրդ դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 983 221 861 դրամ:
Ինչպես հայտնում է ՀՀ ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը, տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 7.9782 տոկոս է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 8.1897 տոկոս:

27 Декабрь 2010 - 09:08 AMT
27 декабря состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 11-недельных облигаций серии AMGT11143110 объемом в 1 млрд. драмов. Как сообщает пресс-служба министерства финансов Армении, на аукционе приняли участие 8 дилеров.
Объем эмиссии ГККО составлял 1 млрд. драмов, а спрос составил 2,5 млрд. драмов, из которых все по конкурентным заявкам. Доход, полученный от размещения, составил 983,2 млн. драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 7.9782% при точке отсечения 8.1897%.