27 Դեկտեմբեր 2010 - 09:36 AMT
Չստուգված տվյալների համաձայն, ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Գերասիմ Ալավերդյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
«Մեզ նույնպես այդ մասին հայտնի է դարձել այսօր առավոտյան, սակայն դեռ պաշտոնական տեղեկատվություն չկա»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել է նախարարության մամլո ծառայությունը:
Պետք է նշել, որ Գերասիմ Ալավերդյանը, հանդես գալով դեկտեմբերի 24-ի ամփոփիչ մամլո ասուլիսում, հայտարարել էր, որ իր պաշտոնանկության մասին լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը: Նրա խոսքերով, այդ հարցը դեռ չի քննարկվել «Օրինաց երկիր» քաղաքական խմբակցությունում, որի անդամ է նա հանդիսանում: «Ես իմ կուսակցության զինվորն եմ, և եթե կուսակցությունը հարմար գտնի, որպեսզի ես աշխատեմ այլ ոլորտում, ապա. ես, բնականաբար, կհամաձայնվեմ այդ որոշման հետ: Բայց ինձ դեռ ոչ ոք ոչինչ չի ասել»,- ասել է նա:
ԶԼՄ-ներում բազմիցս տեղեկատվություն է հայտնվել այն մասին, որ վերջին ժամանակները քննարկվում է նախարարին պաշտոնից ազատելու հարցը

27 Декабрь 2010 - 09:36 AMT
По непроверенным данным, министр сельского хозяйства РА Герасим Алавердян освобожден с занимаемой должности.
«Нам тоже стало известно об этом сегодня утром, однако официальной информации пока нет», – сказали корреспонденту PanARMENIAN.Net в пресс-службе Министерства.
Надо отметить, что Герасим Алавердян, выступая на итоговой пресс-конференции 24 декабря, заявил, что слухи о его отставке не соответствуют действительности. По его словам, этот вопрос пока не обсуждался в политической фракции «Оринац Еркир», в которой он состоит. «Я являюсь воином своей партии, и если партия найдет более уместным, чтобы я работал в другой сфере, то я, естественно, соглашусь с этим решением. Но пока мне никто ничего не говорил», – сказал он.
В СМИ не раз появлялась информация о том, что в последнее время обсуждается вопрос об отставке министра сельского хозяйства Герасима Алавердяна.