27 Դեկտեմբեր 2010 - 13:54 AMT
2010 թվականին Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի (ՀԱՄՀ) գործունեության նշանակալի իրադարձություններից մեկը «Տաթևի վերածնունդ» նախագծի, այդ թվում` սեպտեմբերի 16-ին աշխարհի ամենաերկար ճոպանուղու` «Տաթևի թևերի» գործարկումն էր:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեցին ՀԱՄՀ-ից, «Տաթևի թևերն» արդեն 8800 ուղևոր են տեղափոխել, և դա միայն 2010 թվականի ավարտին: ՀԱՄՀ գործադիր տնօրեն Բեկոր Փափազյանն անձամբ ջանքեր է գործադրում, որպեսզի Հայաստանն ու նրա հնարավորությունները հայտնի դառնան ամբողջ աշխարհին: «Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոներն ընտանիքի միավորման և բարեկամների հետ Նոր տարվա ակնկալիքները կիսելու լավ հնարավորություն են: Եվ այս կապակցությամբ մեր ընտանիքը համախմբվելու է Լիբանանում, որտեղ ծնողներս են ապրում: Բարեկամներս կժամանեն ԱՄՆ-ից, Եվրոպայից ու Միջին Արևելքից: Իսկ ես, տիկինս ու մեր հինգ զավակները միասին կներկայացնենք Հայաստանը»,- ասել է նա:

27 Декабрь 2010 - 13:54 AMT
Одним из значимых событий в деятельности Фонда национальной конкурентоспособности Армении (ФНКА) в 2010 году был запуск проекта «Возрождение Татева», в том числе самой длинной в мире реверсивной подвесной канатной дороги «Крылья Татева» 16 сентября.
Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в ФНКА, «Крылья Татева» уже перевезли 8800 пассажиров, и это только на конец уходящего 2010 года. Исполнительный директор ФНКА Бекор Папазян сам лично прилагает возможные усилия, чтобы Армения и ее возможности стали известны всему миру. «Новый год и Рождество – это хорошая возможность объединить всю семью и поделиться ожиданиями от нового года с родственниками. И с этой целью наша семья соберется в Ливане, где живут мои родители. Родственники же приедут из США, Европы и Среднего востока. А я, моя жена и наши пятеро детей – все вместе представим им Армению», – сказал он.