Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանի նախաձեռնությամբ Երևանի քաղաքապետարանի և «ՀայՌուսգազարդ» ընկերության համատեղ ակցիայի շրջանակում մայրաքաղաքի ավելի քան 300 կարիքավոր ու ազատամարտիկների ընտանիքներ որպես ամանորյա նվեր գազի վառարաններ ստացան։
«Երևանգազ» մասնաճյուղի տնօրեն Գառնիկ Մովսիսյանի խոսքով` ակցիան նպատակ ունի ամանորի շեմին թեթևացնել կարիքավոր ընտանիքների հոգսերը ու ջերմացնել նրանց բնակարանները: «Երևանգազ»-ի տնօրենը միաժամանակ պատրաստակամություն հայտնեց ընդառաջել վառարանների տեղադրման և նախագծային աշխատանքներին:
Վառարանները բաժանվել են մայրաքաղաքի վարչական շրջանների` թաղապետարանների կողմից տրված ցուցակների համաձայն, հաղորդում է «ՀայՌուսգազարդի» մամլո ծառայությունը:

28 Декабрь 2010 - 12:20 AMT
В рамках совместной акции мэрии столицы и компании “АрмРосгазпром” по инициативе мэра Еревана Карена Карапетяна свыше 300 нуждающихся семей и семей воинов-освободителей в качестве новогоднего подарка получили газовые печи.
По словам директора филиала “Еревангаз” Гарника Мовсисяна, цель данной акции заключается в том, чтобы в канун Нового года облегчить заботы нуждающихся семей и согреть их квартиры. В то же время директор “Еревангаза” выразил готовность пойти навстречу при проведении проектировочных работ и установке печей.
Распределение печей осуществлялось на основе списков, которые представили административные районы столицы, сообщает пресс-служба “АрмРосгазпром”.