28 Դեկտեմբեր 2010 - 12:49 AMT
Դեկտեմբերի 28-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 400 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 362.50 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 362.50 դրամ:
Ընդ որում, դեկտեմբերի 28-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 361.05 դրամ` դեկտեմբերի 27-ի համեմատ ավելանալով 0.12 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 477.63 դրամ է` ավելանալով 2.61 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.05 կետով` կազմելով 11.93 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 28 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $400 тыс. по курсу 362,50 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 362,50 драм.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 28 декабря составил 361,05 драмов, увеличившись по сравнению с 27 декабря на 0,12 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 477,63 драма, увеличившись на 2,61 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,05 пункта – 11,93 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.