2010 թ. Հայաստանում հունվար-նոյեմբեր ամիսներին արտադրվել է 11,3 մլն լիտր կոնյակ, ինչը 33.8%-ով ավելի է 2009 թ. նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշից: Հանրապետության Ազգային վիճակագրական ծառայությունը հաղորդում է, որ այդ նույն ժամանակահատվածում երկրում արտադրվել է 9,1 մլն լիտր օղի, ինչը 20.8% -ով պակաս է 2009 թ. հունվար-նոյեմբեր ամիսների ցուցանիշից:
Բացի այդ, 2010 թ. հունվար-նոյեմբերին արտադրվել է 4,2 մլն լիտր գինի` 2009 թ. նույն ժամանակահատվածի 3,5 մլն լիտրի փոխարեն (18%-ով ավելի):
Միաժամանակ հաշվետու ժամանակահատվածում երկրում արտադրվել է 14,7 մլն լիտր գարեջուր, ինչը 42%-ով ավելի է 2009 թ. հունվար-նոյեմբեր ամիսներին արտադրվածից: Շամպայն գինիների արտադրությունն ավելացել է 64.7%-ով` կազմելով 408,9 հազ. լիտր:
Ոչ ալկոհոլային ըմպելիքների արտադրությունը հունվար-նոյեմբեր ամիսներին աճել է 2%-ով` կազմելով 32,9 մլն լիտր:

7 Январь 2011 - 08:18 AMT
В январе-ноябре 2010 года в Армении было произведено 11,3 млн. литров коньяка, что на 33,8% больше показателя аналогичного периода 2009 года. Как сообщает Национальная статистическая служба республики, в тот же период в стране было произведено 9,1 млн. литров водки, что меньше показателя января-ноября 2009 года на 20,8%.
Кроме того, в январе-ноябре 2010 года было произведено 4,2 млн. литров вина, против 3,5 млн. литров в тот же период 2009 года (больше на 18%).
В то же время за отчетный период в стране было произведено 14,7 млн. литров пива, что на 42% больше, чем в январе-ноябре 2009 года. Производство шампанских вин выросло на 64,7%, составив 408,9 тыс. литров.