Հունվարի 10-ին հրավիրված ընդլայնված խորհրդակցության ընթացքում «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ի Վարչության նախագահ-գլխավոր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Վարդան Հարությունյանը ընկերության ստորաբաժանումներին հանձնարարեց ամփոփել և պատրաստել 2010թ. հաշվետվությունները, մասնավորապես, ֆինանսատնտեսական ցուցանիշների, գազաֆիկացման, ազդանշանային սարքավորումների տեղադրման և այլ ծրագրերի ուղղությամբ, ինչպես նաև ներկայացնել 2010 թվականի համալիր ծրագրերն ու ֆինանսական հոսքերի կանխատեսումները:
Ինչպես ասվում է ընկերության մամլո հաղորդագրության մեջ, հանձնարարվեց նաև ներկայացնել 2011թ. նախագծերը և կազմակերպել համապատասխան քննարկումներ: Հատուկ ուշադրություն դարձվեց ֆինանսական կարգապահությանն ու ծախսերի օպտիմալացմանն վերաբերող հարցերին, ինչպես նաև կորուստների նվազեցմանը:
Վարդան Հարությունյանը նշեց, որ ընկերության գործունեության և դինամիկ զարգացման առումով 2011 թվականը կարևորվում է հատկապես «Հրազդան 5»-ի շինարարության ավարտի ծրագրով: Էներգաբլոկը շահագործման կհանձնվի արդեն առաջիկն եռամսյակում: Այդ լայնածավալ ներդրումային ծրագրի իրականացման և ռազմավարական նպատակին հասնելու համար Հարությունյանն ընդգծեց արդեն այսօր էլեկտրաէներգիայի շուկայի ուսումնասիրման անհրաժեշտությունը:
Ինչ վերաբերում է կարգապահական հարցերին, ապա Վ.Հարությունյանը նշեց, որ ընթացիկ տարում կկատարվեն տրամադրվող ծառայությունների որակի բարձրացման համալիր աշխատանքներ:

10 Январь 2011 - 09:08 AMT
В ходе расширенного совещания, состоявшегося 10 января 2011 года, временно и.о. генерального директора ЗАО «АрмРосгазпром» Вардан Арутюнян поручил подразделениям компании обобщить и подготовить отчеты деятельности за 2010 год, в частности, представить финансово-экономические показатели, показатели по программе газификации, по установке систем безопасности и других программ.
Как отмечается в сообщении пресс-службы компании, было поручено также представить проекты на 2011 год и организовать по ним соответствующие обсуждения. Особое внимание было обращено на вопросы, касающиеся финансовой дисциплины и оптимизации расходов, а также на мероприятия по снижению потерь.
Вардан Арутюнян отметил, что для компании 2011 год будет иметь особое значение, особенно в плане завершения строительства 5-го энергоблока Разданской ТЭС. Сдача блока в эксплуатацию планируется в первом квартале, что уже свидетельствует об объемах производимой электроэнергии. Для полноценной реализации этой масштабной инвестиционной программы и достижению стратегической цели, Арутюнян подчеркнул необходимость изучения рынка экспорта электроэнергии уже сегодня.
Что касается дисциплинарных вопросов, то В.Арутюнян отметил, что в текущем году должны быть проведены комплексные работы по повышению качества предоставляемых услуг.