10 Հունվար 2011 - 12:54 AMT
Հունվարի 10-ին տեղի է ունեցել 26 շաբաթ մարման ժամկետով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT26117117 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը, աճուրդին մասնակցել են 4 դիլեր:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 1 մլրդ դրամ է, իսկ պահանջարկը` 1,1 մլրդ դրամ, որից բոլորը մրցակցային: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 1 մլրդ դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 959 մլն դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 8.4664% է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 9.5670%:

10 Январь 2011 - 12:54 AMT
10 января состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 26-недельных облигаций серии AMGT26117117 объемом в 1 млрд. драмов. Как сообщает пресс-служба Министерства финансов Армении, на аукционе приняли участие 4 дилера.
Объем эмиссии ГККО составлял 1 млрд. драмов, а спрос составил 1,1 млрд. драмов, из которых все по конкурентным заявкам. Доход, полученный от размещения, составил 959 млн. драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 8.4664% при точке отсечения 9.5670%.