2010-ի հունվար-նոյեմբերին 2009-ի նույն շրջանի համեմատ Հայաստանում պանրի արտադրությունը կրճատվել է 2.6 տոկոսով` կազմելով 16 հազար տոննա:
Ինչպես հայտնում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, կաթի արտադրությունը հունվար-նոյեմբերին կրճատվել է 3.8 տոկոսով` կազմելով 268.6 մլն լիտր, իսկ կաթնաշոռի` 1.6 տոկոսով (672.4 տոննա):
Հաշվետու շրջանում 26 տոկոսով (265.6 տոննա) աճել է յոգուրտի արտադրությունը, մածունի` 8.8 տոկոսով (2823.2 տոննա) և թթվասերի` 2.5 տոկոսով (2801.8 տոննա):
2010-ի հունվար-նոյեմբերին Հայաստանում 2009-ի նույն շրջանի համեմատ 14.8 տոկոսով ավելացել է պաղպաղակի արտադրությունը` կազմելով 3274 հազար լիտր:

В январе-ноябре 2010 года по сравнению с аналогичным периодом 2009 года производство сыра в Армении сократилось на 2,6%, составив 16 тыс. тонн.
Как сообщает Национальная статистическая служба республики, производство молока в январе-ноябре сократилось на 3,8%, составив 268,6 млн. литров, а творога на 1,6% – 672,4 тонн.
В отчетный период возросло производство йогурта на 26% (265,6 тонны), мацони – на 8,8% (2823,2 тонн) и сметаны – на 2,5% (2801,8 тонны).
В январе-ноябре 2010 года в Армении увеличилось производство мороженого по сравнению с аналогичным периодом 2009 года на 14,8%, составив 3274 тыс. литров.