Այսօր Հայաստանում պարտադիր ապահովագրման պայմանագրեր ձեռք է բերել վարորդների 60 տոկոսը, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել է Հայաստանի Ավտոապահովագրման բյուրոյի մամլո ծառայությունը:
Միաժամանակ հունվարի 10-ից յուրաքանչյուր 10-րդ օրը չապահովագրված մեքենաների վարորդները տուգանվելու են 5 հազար դրամով, իսկ այն դեպքում, եթե մեքենան կանգնեցնի ճանապարհատրանսպորտային ոստիկանության աշխատակիցը, ապա վարորդը տուգանվելու է 50 հազար դրամով:
Ինչպես հայտնել են ՀՀ ոստիկանությունից, 2011-ի առաջին 10 օրերի ընթացքում չապահովագրված մեքենաների վարորդների նկատմամբ կիրառված տուգանքների արդյունքներն ամփոփվելու են հունվարի 12-ին:
2010-ի մայիսի 18-ին ՀՀ խորհրդարանը հաստատել է «Ավտոքաղաքացիական պատասխանատվության պարտադիր ապահովագրման մասին» օրենքը, որն ուժի մեջ է մտնել 2011-ի հունվարի 1-ից:

11 Январь 2011 - 09:10 AMT
На сегодняшний день полисы обязательного автострахования в Армении приобрели порядка 60% автовладельцев, сообщили корреспонденту PANARMENIAN.Net в пресс-службе Бюро автостраховщиков Армении.
В то же время с 10 января и далее за каждые 10 дней водители незастрахованных автомобилей будут оштрафованы на 5 тыс. драмов, а в случае, если автомобиль остановит сотрудник дорожно-транспортной полиции, то водитель будет оштрафован на 50 тыс.
Как сообщили в полиции РА, итоги по примененным штрафам за первые 10 дней 2011 года будут подведены 12 января.
18 мая 2010 года парламент Армении утвердил закон «Об обязательном страховании ответственности, исходящей из использования автотранспортных средств» – ОСАГО, целью которого является обеспечение выплаты компенсаций пострадавшим в результате эксплуатации автотранспортных средств, а также защита интересов пострадавших. Закон вступит в силу 1 января 2011 года.