11 Հունվար 2011 - 14:35 AMT
Հունվարի 11-ին տեղի է ունեցել 60 ամիս մարման ժամկետով 2,5 մլրդ դրամ ծավալով պետական (գանձապետական) միջնաժամկետ AMGN6014A151 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը, աճուրդին մասնակցել է 7 գործակալ:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի պահանջարկը` 4,58 մլրդ դրամ է, որից մրցակցայինը` 4,25 մլրդ դրամ, իսկ ոչ մրցակցայինը` 330 մլն դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 2,55 մլրդ դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 13.8539% է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 14.2000%:

11 Январь 2011 - 14:35 AMT
11 января состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 60-недельных облигаций серии AMGN6014A151 объемом в 2,5 млрд драмов. Как сообщает пресс-служба Министерства финансов Армении, в аукционе принимали участие 7 дилеров.
Объем эмиссии ГККО составлял 2,5 млрд драмов, а спрос составил 4,58 млрд драмов, из которых по конкурентным заявкам 4,25 млрд драмов, а 330 млн драмов по неконкурентным заявкам. Доход, полученный от размещения, составил 2,55 млрд драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 13.8539%, при точке отсечения 14.2000%.