Հայաստանի Ֆինանսների նախարարության կողմից 2010 թվականի ընթացքում տրամադրվել է 19 շահումով խաղի և 4 խաղատան կազմակերպման լիցենզիա, 26 շահումով խաղի, 6 խաղատան և 1 վիճակախաղի կազմակերպման լիցենզիաներն ուժը կորցրած են ճանաչվել: Այդ մասին հաղորդում է նախարարության մամլո ծառայությունը:
Նույն ժամանակահատվածում 22 շահումով խաղի, 5 խաղատան և 1 վիճակախաղի կազմակերպման լիցենզիաների գործողությունը կասեցվել է, 29 շահումով խաղի, 5 խաղատան և 1 վիճակախաղի կազմակեպման լիցենզիաների նկատմամբ կիրառվել է նախազգուշացում:
Շահումով խաղերի, խաղատների և վիճակախաղերի կազմակերպիչների նկատմամբ կիրառվել է նաև տուգանք` համապատասխանաբար 13,4 մլն, 17,5 մլն և 700 հազար դրամի չափով: Նախորդ տարվա ընթացքում այս ոլորտից օրենքով սահմանված կարգով գանձվել է 1 մլրդ 5 միլիոն դրամի չափով պետական տուրք, որից շահումով խաղերի գծով` 455 մլն դրամ, խաղատների գծով` 250 մլն դրամ և վիճակախաղերի գծով` 300 մլն դրամ:
2011 թվականի հունվարի 1-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ուժի մեջ են 90 շահումով խաղի, 10 խաղատան և 3 վիճակախաղի կազմակերպման լիցենզիաներ:

12 Январь 2011 - 12:33 AMT
В течение 2010 года Министерство финансов Армении предоставило 19 лицензий на организацию игр с выигрышем и 4 лицензии на организацию игорных домов, в то же время 26 лицензий на организацию игр с выигрышем, 6 лицензий на организацию игорных домов и одна лицензия на организацию лотереи были признаны утратившими силу.
Как сообщает пресс-служба министерства, за указанный период лицензии еще 22 игр с выигрышем, 5 игорных домов и одна лицензия на организацию лотереи были приостановлены. При этом по отношению к 29 лицензиям игр с выигрышем, 5 игорным домам и одной лотереи было вынесено предупреждение.
За 2010 год были оштрафованы организаторы игр с выигрышем, игорных домов и лотерей на 13,4 млн, 17,5 млн и 700 тыс. драмов соответственно. Кроме того, в установленном законом порядке из этой сферы за прошлый год в бюджет было выплачено госпошлин в размере 1 млрд 5 млн драмов, из которых 455 млн драмов – по линии игр с выигрышем, а 250 млн драмов – по линии игорных домов и 300 млн драмов – по линии лотерей.
По состоянию на 1 января 2011 года на территории Армении действуют 90 лицензий игр с выигрышем, 10 лицензий игорных домов и 3 лицензии на организацию лотереи.