12 Հունվար 2011 - 12:38 AMT
Հունվարի 12-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,51 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 364.43 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 364.50 դրամ:
Ընդ որում, հունվարի 12-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 364.07 դրամ` հունվարի 11-ի համեմատ ավելանալով 0.22 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 474.42 դրամ է` ավելանալով 4.14 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.13 կետով` կազմելով 12 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 12 января было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3,51 млн. по курсу 364,43 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 364,5 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 12 января составил 364,07 драмов, увеличившись по сравнению с 11 января на 0,22 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 474,42 драмов, увеличившись на 4,14 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,13 пункта – 12 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.