Անցած տարվա ընթացքում «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ փաստացի գազասպառող բաժանորդների թիվն ավելացել է 16538-ով, այդ թվում 2404-ը՝ դեկտեմբեր ամսին, որը տարվա ամիսների արդյունքներով հանդիսանում է ամենաբարձր ամսական ցուցանիշը:
ՀՀ կառավարության որոշման համաձայն, «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ կողմից 2011 թվականի հունվարի 1-ի դրությամբ գազասպառող բաժանորդների բնակարաններում եւ առանձնատներում փաստացի տեղադրվել են 499 093 ազդանշանային սարքեր եւ անջատիչ կափույրներ (անվտանգության սարքեր)՝ նախատեսված 450 000-ի դիմաց, այդ թվում 15 532-ը տեղադրվել է 2010թ. դեկտեմբեր ամսին:

14 Январь 2011 - 10:28 AMT
По состоянию на 1 января 2011 года к газовой сети Армении подключен 612 891 абонент, сообщает пресс-служба ЗАО ”АрмРосгазпром”.
В прошлом году года число фактических газопотребителей компании увеличилось на 16538 абонентов, из которых 2404 – в декабре. Данный показатель в месячном разрезе является самым высоким в году.
В соответствии с решением правительства РА, ЗАО «АрмРосгазпром» по состоянию на 1 января 2011 года в квартирах и домовладениях газопотребителей установило 499 093 сигнализатора и отсечных клапана (системы безопасности) вместо запланированных 450 000, из них 15 532 системы установлены в декабре 2010 года.