Հունվարի 14-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2, 45 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 365.50 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 365.50 դրամ:
Ընդ որում, հունվարի 14-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 364, 53 դրամ, հունվարի 13-ի համեմատ ավելանալով 0,27 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 487, 27 դրամ է` ավելանալով 8,16 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 12,15 դրամ, ինչը հունվարի 13-ի ցուցանիշից ավելի է 0,05 կետով, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 14 января было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,45 млн. по курсу 365,5 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 365,5 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 14 января составил 364,53 драмов, увеличившись по сравнению с 13 января на 0,27 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 487,27 драмов, увеличившись на 8,16 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,05 пункта – 12,15 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.