14 Հունվար 2011 - 13:24 AMT
2010 թ. դեկտեմբերի 27-ից 2011 թ. հունվարի 14-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 167,387,267 ԱՄՆ դոլար 361.86 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 238,703,697 ԱՄՆ դոլար 363.37 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 58,940,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 363.90 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 3,685,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 361.32 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
2010 թ. դեկտեմբերի 20-ից 2011 թ. հունվարի 9-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 56.3 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 111.9 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

С 27 декабря 2010 года по 14 января 2011 года на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 167,387,267 долларов США по 361.86 драмов/1 доллар США и продано 238,703,697 долларов США по 363.37 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 58,940,000 долларов США по 363.90 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было осуществлено сделок по купле-продаже на общую сумму 3,685,000 по 361.32 драмов/1 доллар США.
С 20 декабря 2010 года по 9 января 2011 года объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 56,3 млрд. драм, а долларовых кредитов – 111,9 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.