17 Հունվար 2011 - 11:06 AMT
«ՌԵՍՈ» ապահովագրական ընկերությունը Հայաստանում պարտադիր ավտոապահովագրման մեկնարկից հետո՝ հունվարի 1-15-ը 174 ահազանգ է ստացել իր հաճախորդներից ՃՏՊ-ների վերաբերյալ, Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում լրագրողներին է հայտարարել ընկերության գործադիր տնօրեն Սամվել Գրիգորյանը: Ըստ նրա, 43 դեպքում ընկերության հաճախորդները ընդհանուր առմամբ ստացել են 6-7 մլն դրամ փոխհատուցում վերջին երեք օրում:
Նա նաև ընդգծել է, որ արդեն տարեսկզբից երկրի տարբեր ապահովագրական ընկերություների 600 հաճախորդներ արդեն զգացել են ԱՊՊԱ պայմանագրի կնքման առավելությունը:
Իր հերթին «Նաիրի ինշուրանս» ընկերության գործադիր տնօրեն Գոռ Խաչատրյանը հայտնել է, որ նրա ընկերությունը 96 ահազանգ է ստացել, որից 6-ի դեպքում փոխհատուցումը կազմել է 1,2 մլն դրամ:

Страховая компания «РЕСО» после старта обязательного автострахования в Армении с 1 по 15 января 2011 года получила 174 звонка от своих клиентов в связи с дорожно-транспортными происшествиями, сообщил журналистам на пресс-конференции в Ереване исполнительный директор компании Самвел Григорян. По его словам по 43 случаям клиенты компании получат возмещение на общую сумму порядка 6-7 млн драмов в течение ближайших трех дней.
Он также подчеркнул, что уже с начала года порядка 600 клиентов различных страховых компаний страны ощутили на себе выгоду приобретения полиса ОСАГО.
В свою очередь, исполнительный директор страховой компании «Наири Иншуранс» Гор Хачатрян сообщил, что его компания получила 96 звонков, а по 6 решениям возмещение составило 1,2 млн драмов.