Հունվարի 17-ին տեղի է ունեցել 39 շաբաթ մարման ժամկետով 1 մլրդ դրամ ծավալով պետական (գանձապետական) կարճաժամկետ AMGT3917A119 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը, աճուրդին մասնակցել են 5 դիլեր և գանձապետական պահառուն:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի պահանջարկը 909 մլն դրամ է, որից մրցակցային` 809 մլն դրամ, իսկ ոչ մրցակցային` 100 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 869 մլն դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 812 մլն դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 9.2531% է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 9.8500%:

17 Январь 2011 - 14:20 AMT
17 января состоялся аукцион по размещению государственных краткосрочных казначейских 39-недельных облигаций серии AMGT3917A119 объемом в 1 млрд драмов. Как сообщает пресс-служба Министерства финансов Армении, на аукционе ГКО приняли участие 5 дилеров и Казначейский депозитарий.
Объем эмиссии облигаций составил 869 млн драмов, а спрос составил 909 млн драмов, из которых на 809 млн драмов по конкурентным заявкам, а 100 млн драмов по неконкурентным заявкам. Доход, полученный от размещения, составил 812 млн драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 9.2531% при точке отсечения 9.8500%.