Այսօր ՀՀ կառավարությունում մեկնարկել է ՀՀ նախարարությունների և կառավարությանն առընթեր պետական գերատեսչությունների 2010թ. գործունեության հաշվետվությունների քննարկումը։ Մինչ հաշվետվություններին անդրադառնալը վարչապետը նշել է, որ անդրադարձ է արվելու նախարարությունների` ՀՀ կառավարության 2010թ. գործունեության ծրագրից բխող գերակա խնդիրներին ու միջոցառումների ծրագրի իրականացման արդյունքում արձանագրված հաջողություններին և բացթողումներին:
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ կառավարության մամլո ծառայությունը, 2010թ. ընթացքում կատարված աշխատանքների ու դրանց արդյունքների վերաբերյալ հաշվետվություններով հանդես են եկել ՀՀ կրթության և գիտության, քաղաքաշինության, տրանսպորտի և կապի, ֆինանսների և բնապահպանության նախարարները։ ՀՀ կառավարության անդամները ներկայացրել են ՀՀ կառավարության 2010թ. գործունեության ծրագրից բխող գերակա խնդիրներն ու դրանց լուծման ուղղությամբ իրականացված միջոցառումների արդյունքները:
Հաշվետվությունները լսելուց հետո կառավարության ղեկավարն անդրադարձել է 2010թ. ընթացքում ըստ նախարարությունների տրված հանձնարարականների կատարողականներին: Որպես նախարարությունների 2010թ. գործունեության ընդհանուր խնդիր` Տիգրան Սարգսյանն առանձնացրել է նախարարություններում ներքին աուդիտի հարցի կանոնակարգումը:
Խոսելով արձանագրված թերացումներից և բացթողումներից` վարչապետ Սարգսյանը բացատրություններ է պահանջել դրանց վերաբերյալ: ՀՀ նախարարները զեկուցել են տրված հանձնարականների ժամանակին չկատարման և հետաձգումների պատճառների մասին: Վարչապետը նախարարների ուշադրությունը հրավիրել է չկատարված միջոցառումների վրա` հանձնարարելով դրանք վերցնել անձնական հսկողության տակ:

18 Январь 2011 - 07:29 AMT
В правительстве Армении началось обсуждение отчетов о деятельности министерств и государственных ведомств при правительстве РА за 2010 год. Как сообщает пресс-служба правительства РА, перед обсуждением премьер-министр Тигран Саркисян отметил, что будут рассмотрены приоритетные задачи министерств, вытекающие из программы деятельности правительства в 2010 году, а также успехи и упущения, зафиксированные в результате осуществления программы мероприятий.
С отчетами о проделанных в 2010 году работах и их результатах выступили министры образования и науки, градостроительства, транспорта и связи, финансов и охраны природы.
После заслушивания отчетов глава правительства коснулся выполнения поручений, данных министерствам в течение 2010 года. В качестве общей задачи деятельности министерств в 2010 году Тигран Саркисян коснулся вопроса упорядочения внутреннего аудита в министерствах.
Говоря о зафиксированных недостатках и упущениях, премьер потребовал представить по ним объяснения. Министры доложили о несвоевременном выполнении данных поручений и причинах задержек. Саркисян привлек внимание министров к невыполненным мероприятиям, поручив взять их под личный контроль.