18 Հունվար 2011 - 09:12 AMT
Շուրջ 200 հոգի հանրահավաք են անցկացնում Երևանի «Արմենիա-Մարիոտ» հյուրանոցի մոտ՝ հանդիպում պահանջելով Եվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների հանձնակատար Թոմաս Համմարբերգի հետ: Ինչպես հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը իրադարձությունների վայրից, հանրահավաքը կազմակերպել է «Ազատություն քաղբանտարկյալներ» ՀԿ-ն:
Հավաքվածները վանկարկում են «Ազատություն քաղբանտարկյալներին», «Պայքար, պայքար մինչև վերջ» կարգախոսները և պահանջում են նախագահի հրաժարականը: Հավաքվածները կրում են ազատրզրկման մեջ գտնվող Սասուն Միքայելյանի և 2008թ. մարտի 1-ի 10-ը զոհերի լուսանկարները:
Ոստիկանությունը թույլ չի տալիս հավաքվածներին մտնել հյուրանոց՝ շրջապատելով այն կրկնակի շղթայով: Քաղաքական կուսակցությունների ներկայացուցիչներ դեռևս չկան:

18 Январь 2011 - 09:12 AMT
Более 200 человек собралось на митинг около гостинцы «Армения-Мариотт» в Ереване, требуя встречи с комиссаром Совета Европы по правам человека Томасом Хаммарбергом. Как сообщает корреспондент PanARMENIAN.Net с места событий, митинг организован общественной организацией «Свободу политзаключенным». Собравшиеся выкрикивают лозунги «Свободу политзаключенным», «Борьба до конца» и требуют отставки президента. Собравшиеся держат в руках фотографии Сасуна Микаеляна, отбывающего наказание и 10 погибших во время беспорядков 1 марта 2008 года в Ереване.
Полиция не пускает митингующих к входу в гостиницу, оцепив его двойным кольцом. Представителей политических партий пока нет.