18 Հունվար 2011 - 09:12 AMT
Շուրջ 200 հոգի հանրահավաք են անցկացնում Երևանի «Արմենիա-Մարիոտ» հյուրանոցի մոտ՝ հանդիպում պահանջելով Եվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների հանձնակատար Թոմաս Համմարբերգի հետ: Ինչպես հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը իրադարձությունների վայրից, հանրահավաքը կազմակերպել է «Ազատություն քաղբանտարկյալներ» ՀԿ-ն:
Հավաքվածները վանկարկում են «Ազատություն քաղբանտարկյալներին», «Պայքար, պայքար մինչև վերջ» կարգախոսները և պահանջում են նախագահի հրաժարականը: Հավաքվածները կրում են ազատրզրկման մեջ գտնվող Սասուն Միքայելյանի և 2008թ. մարտի 1-ի 10-ը զոհերի լուսանկարները:
Ոստիկանությունը թույլ չի տալիս հավաքվածներին մտնել հյուրանոց՝ շրջապատելով այն կրկնակի շղթայով: Քաղաքական կուսակցությունների ներկայացուցիչներ դեռևս չկան:

18 January 2011 - 09:12 AMT
Over 200 people gathered at Armenia Marriott Hotel demanding a meeting with the Council of Europe Commissioner for Human Rights, Mr. Thomas Hammarberg.
The demonstrators are chanting “Freedom to political prisoners”, “Struggle till the end” and are calling for President Serzh Sargsyan’s resignation. They are carrying the photographs of Sasun Mikaelyan, who was imprisoned during the March 1-2, 2008 disorders, and of those who were killed during that time.
Police officers cordoned the hotel building, a PanARMENIAN.Net correspondent reported from the scene.