18 Հունվար 2011 - 13:34 AMT
Այսօրվա դրությամբ Հայաստանում ավարտվել է «Գրիար-Ինշուրանս» և «ԻՆԳՈ-Արմենիա» ընկերությունների միավորման գործընթացը:
Ինչպես հայտնել է «Հայաստանի ապահովագրական շուկայի մասնակիցների ասոցիացիա» իրավաբանական անձանց տնօրն Անդրանիկ Օհանջանյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին, առաջիկայում այլ ապահովագրական ընկերությունների միավորում չի նախատեսվում: Այնուամենայնիվ, ավելի շատ հաճախորդներ ձեռք բերելու նպատակով ապահովագրական ընկերությունները կարող են նման քայլի դիմել:
ՀՀ Կենտրոնական բանկը 2010թ. դեկտեմբերի 30-ին արձանագրել է «Գրիար-Ինշուրանս» ընկերության պորտֆելի փոխանցումը «ԻՆԳՈ-Արմենիա» ընկերությանը:

На сегодняшний день в Армении завершено объединение страховых компаний «Гриар-Иншуранс» и «ИНГО-Армения».
Как сообщил директор союза юридических лиц «Ассоциации участников страхового рынка Армении» Андраник Оганджанян корреспонденту PanARMENIAN.Net, в ближайшее время слияние каких-либо других страховых компаний в стране не предусмотрено. Тем не менее, с целью привлечения большего числа потребителей услуг ОСАГО, страховые компании могут пойти на подобные шаги.
Центральный банк РА 30 декабря 2010 года зарегистрировал передачу портфеля компании «Гриар-Иншуранс» компании «ИНГО-Армения».