Հունվարի 18-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,1 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 367.01 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 367.06 դրամ:
Ընդ որում, հունվարի 18-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 365.82 դրամ` հունվարի 17-ի համեմատ ավելանալով 0.81 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 490.60 դրամ է` ավելանալով 6.38 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.09 կետով` կազմելով 12.24 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 18 января было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $1,1 млн. по курсу 367,01 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 367,06 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 18 января составил 365,82 драмов, увеличившись по сравнению с 17 января на 0,81 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 490,60 драмов, увеличившись на 6,38 пункта, а курс 1 российского рубля повысился на 0,09 пункта – 12,24 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.