18 Հունվար 2011 - 15:01 AMT
Հունվարի 18-ին տեղի է ունեցել 36 ամիս մարման ժամկետով 2,5 մրդ դրամ ծավալով պետական (գանձապետական) միջնաժամկետ AMGN3621A138 թողարկման պարտատոմսերի տեղաբաշխման աճուրդ: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը, աճուրդին մասնակցել է 7 գործակալ:
Տեղաբաշխման ենթակա պարտատոմսերի ծավալը 2,5 մլրդ դրամ է, իսկ պահանջարկը` 6,95 մլրդ դրամ, որից մրցակցային` 6,33 մլրդ դրամ, իսկ ոչ մրցակցայինը` 625 մլն դրամ: Պարտատոմսերի տեղաբաշխման ծավալը կազմել է 2 մլրդ 500 մլն դրամ: Տեղաբաշխումից ստացված հասույթը կազմել է 2 563 699 092 դրամ: Տեղաբաշխման միջին կշռված եկամտաբերությունը 13.2047% է, տեղաբաշխման սահմանային եկամտաբերությունը` 13.3900%:

18 января состоялся аукцион по размещению государственных среднесрочных казначейских 36-месячных облигаций серии AMGN3621A138 объемом в 2,5 млрд драмов. Как сообщает пресс-служба Министерства финансов Армении, на аукционе ГСКО приняли участие 7 дилеров.
Объем эмиссии гособлигаций составил 2,5 млрд драмов, а спрос 6,96 млрд. драмов, из которых на 6,325 млрд драмов – по конкурентным заявкам, а 625 млн драмов – по неконкурентным заявкам. Доход, полученный от размещения, составил 2 563 699 092 драмов. Средневзвешенная доходность облигаций составила 13.2047% при точке отсечения 13.3900 %.