Հունվարի 19-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 10 110 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 369.36 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 369 դրամ:
Ընդ որում, հունվարի 19-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 367.85 դրամ` հունվարի 18-ի համեմատ ավելանալով 2.03 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 494.94 դրամ է` ավելանալով 4.34 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.09 կետով` կազմելով 12.33 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 19 января было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $10,1 млн. по курсу 369,36 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 369 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 19 января составил 367,85 драмов, увеличившись по сравнению с 18 января на 2,03 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 494,94 драмов, увеличившись на 4,34 пункта, а курс 1 российского рубля повысился на 0,09 пункта – 12,33 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.