2011թվականի հունվարի 20-ից «Արփա-Սևան» ԲԲԸ-ի կողմից թողարկված հասարակ անվանական բաժնետոմսերը կցուցակվեն ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա-ի բաժնետոմսերի երկրորդական B ցուցակում: Թողարկողի 2 500 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով այս բաժնետոմսերը թույլատրված են եղել բորսայական առևտրին դեռ 2001 թվականից: Ներկայումս շուկայում շրջանառվում է թողարկողի թվով 20 452 հասարակ անվանական բաժնետոմս, իսկ թողարկման ընդհանուր ծավալը կազմում է 51,13 մլն ՀՀ դրամ:
Առևտրին թույլատրված կարգավիճակից դեպի ցուցակված կարգավիճակ փոփոխությունը կատարվել է «Արփա-Սևան» ԲԲԸ-ի դիմումի հիման վրա` հաշվի առնելով ընկերության կողմից B ցուցակման հարթակի համար նախատեսված բոլոր պահանջների կատարման փաստը:
«Արփա-Սևան» ԲԲԸ-ն ստեղծվել է 1969 թվականից գործող «Արփա-Սևանստրոյ» շինարար ընկերության հիման վրա և պաշտոնապես գրանցվել է 1998-ին` լինելով իր ոլորտում առաջին ընկերություններից մեկը Հայաստանում: Ընկերությունը իր գործունեությունը ծավալում է կապիտալ շինարարության, քաղաքաշինության էներգետիկական, հատուկ հիդրոտեխնիկական և տրանսպորտային ոլորտներում:

С 20 января 2010 года простые именные акции ОАО «Арпа-Севан» пройдут листинг и будут включены в список «B» на фондовой бирже NASDAQ OMX Армения. Как сообщает пресс-служба армянской биржи, акции компании, номинальной стоимостью в 2500 драмов были допущены к торговле на фондовой бирже еще с 2001 года. На данный момент на рынке находятся в обращении 20452 простых именных акций, а общий объем выпуска составляет 51,13 млн. драмов.
В сообщении отмечается, что изменение статуса акций с «допущенных к торговле» на «прошедшие листинг» прошло согласно заявлению компании «Арпа-Севан».
Компания «Арпа-Севан» является правопреемником строительной организации «Арпа-Севанстрой», основанной в 1969 году. В 1998 году организация была реорганизована в ОАО «Арпа-Севан». Предприятие работает в сфере капитального строительства, градостроительства, энергетики, специальной гидротехники и транспорта.