20 Հունվար 2011 - 12:48 AMT
2010թ. հունվար-դեկտեմբերին «Զվարթնոց» օդանավակայանում ուղևորահոսքը կազմել է 1 612 016 մարդ՝ 2009 թվականի 1 447 397 մլն ուղևորի դիմաց, հայտնում է Հայաստանի Քաղավիացիայի գլխավոր վարչությունը: Նշված ժամանակահատվածում երկիր է ժամանել 795 150 մարդ 2009 թվականի 717 562 դիմաց, իսկ մեկնել է՝ 816 866 մարդ՝ 2009 թ. 729 835 մարդու դիմաց:
Ընդ որում 2010թ. հունվար-դեկտեմբերին «Զվարթնոց» օդանավակայանով տեղափոխվել է շուրջ 8,8 հազար տոննա բեռ՝ 2009 թ. 8,4 տոննայի դիմաց: Մասնավորապես, ներմուծվել է 5,5 հազար տոննա 2009թ. 5,2 հազար տոննայի դիմաց, ներմուծվել է 3,3 հազար տոննա 2009թ. 3,1 հազար տոննայի դիմաց:

20 Январь 2011 - 12:48 AMT
В январе-декабре 2010 года через аэропорт «Звартноц» было перевезено 1 612 016 пассажиров по сравнению с 1 447 397 пассажирами за аналогичный период 2009 года, сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении. За указанный период в страну прибыло 795 150 человек против 717 562 человек в 2009 году, а отбыло – 816 866 человек, против 729 835 человек в 2009 году.
При этом в январе-декабре 2010 года через аэропорт «Звартноц» было перевезено и порядка 8,8 тыс. тонн грузов против показателя за 2009 год в 8,4 тыс. тонн. В частности, было импортировано 5,5 тыс. тонн грузов против 5,2 тыс. тонн в 2009 году и экспортировано 3,3 тыс. тонн против 3,1 тыс. тонн в 2009 году.
Общее число взлетов и посадок в аэропорту «Звартноц» за 2010 год составило 9783, против 8699 за 2009 год.