Կառավարությունը փորձադաշտ չէ, այնտեղ պետք է պրոֆեսիոնալներ աշխատեն, որպեսզի կադրային փոփոխություններն այդքան հաճախակի չլինեն, ասել է Հանրային խորհրդի ֆինանսատնտեսական ու բյուջետային հարցերի հանձնաժողովի ղեկավար Վազգեն Սաֆարյանը` մեկնաբանելով վերջին կադրային փոփոխությունները կառավարությունում:
«Կոալիցիոն կառավարության գաղափարախոսությունը այնքան էլ լավ չի դրսևորում իրեն: Ես սխալ եմ համարում կառավարության քաղաքականուցումը, քանի որ նախարարները պետք է նշանակվեն ըստ իրենց մասնագիտական հատկությունների, ոչ թե կուսակցական պատկանելության»,-գտնում է նա:
Ինչ վերաբերում է գյուղատնտեսության ոլորտի զարգացմանը, որտեղ նորանշանակ նախարար ունենք, ապա, ըստ փորձագետի, նա պետական աջակցության կարիք ունի: «Ցանկացած երկիր, հատկապես Եվրամիության երկրները, հսկայական գումարներ են հատկացնում գյուղատնտեսաության ոլորտին: Այն դեպքում, երբ Հայաստանի ֆերմերները վճարում են նույնիսկ ոռոգման ջրի համար»,-ասել է նա:
Վազգեն Սաֆարյանը հայտնել է, որ 170 հազար հա հողից Հայաստանում 70 հազար հեկտարը չի մշակվել ոռոգման ջրի համար վարձավճարների պատճառով:

Правительство неподходящее место для стажировки, там должны работать профессионалы, чтобы кадровые изменения не были такими частыми, сказал глава комиссии Общественного совета по финансово-экономическим и бюджетным вопросам Вазген Сафарян, комментируя недавние кадровые изменения в правительстве.
«Идеология коалиционного правительства не проявляет себя наилучшим образом. Я считаю неправильным политизацию правительства, так как министры должны назначаться по своим профессиональным качествам, а не из-за своей партийной принадлежности», – считает он.
Что же касается развития сферы сельского хозяйства, где недавно был назначен новый министр, то, по мнению эксперта, она нуждается в государственном содействии. «Любая страна, особенно страны Евросоюза, выделяют огромные суммы на сельскохозяйственные дотации. В то же время в Армении фермеры платят даже за оросительную воду», – сказал он.
Вазген Сафарян сообщил, что из 170 тыс. гектаров земель в Армении 70 тыс. гектаров не обрабатывались из-за платы за оросительную воду.