2010 թվականի հունվար-նոյեմբերին Հայաստանի բանկային համակարգի միջոցով ֆիզիկական անձանց անունով կատարվել է 1422,8 մլն դոլարի դրամական փոխանցում: Ինչպես ասվում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի ամենամսյա տեղեկատուի մեջ, այս ցուցանիշը կրճատվել է 0,4%-ով կամ 5,9 մլն դոլարով՝ 2009թ. նույն շրջանի համեմատ:
Փոխանցումների ամենամեծ ծավալն իրականացվել է Ռուսաստանից` 982,1 մլն դոլար, այնուհետև՝ ԱՄՆ-ից՝ 108,9 մլն դոլար և ԱՄԷ-ից՝ 24 մլն դոլար: Թուրքիան դեպի Հայաստան դրամական փոխանցումների ծավալով 9-րդ տեղում է 2339 հազար դոլար ցուցանիշով:
Բացի այդ, Հայաստանից իրականացվող փոխանցումների ծավալը հաշվետու շրջանում կրճատվել է 4,6 %ով՝ կազմելով 646,8 մլն դոլար` 2009թ. հունվար-նոյեմբերի 678,1 մլն դոլարի դիմաց:
2010 թվականի հունվար-նոյեմբերին փոխանցումների մաքուր ներհոսքը կրճատվել է 3,4%-ով և կազմել 776 մլն դոլար` 2009 թվականի հունվար-նոյեմբերի 750,6 մլն դոլարի դիմաց:

В январе-ноябре 2010 года через банковскую систему Армении на имя физических лиц поступили денежные средства в размере $1422,8 млн. Как сообщается в ежемесячном информационном справочнике Центрального банка Армении, данный показатель сократился по сравнению с аналогичным периодом 2009 года на 0,4% или на $5,9 млн.
При этом самый большой объем переводов был осуществлен из России – $982,1 млн, далее следуют США – $108,9 млн и ОАЭ – $24 млн. Турция по объему осуществленных в Армению трансфертов находится на девятом месте с показателем в $2339 тыс.
Кроме того, объем переводов в отчетном периоде из Армении за рубеж сократился на 4,6%, составив $646,8 млн против $678,1 млн в январе-ноябре 2009 года.
Чистый приток поступлений в январе-ноябре 2010 года сократился на 3,4% и составил $776 млн против $750,6 млн в январе-ноябре 2009 года.