2011 թվականին ՀՀ Ֆինանսական հաշտարարի գրասենյակը ծրագրում է բարձրացնել երկրի մարզերի քաղաքացիների ֆինանսական տեղեկացվածությունը, գրասենյակի երկամյա աշխատանքի արդյունքների ամփոփման ժամանակ ասել է Հայաստանի ֆինանսական հաշտարար Փիրուզ Սարգսյանը:
Ընդ որում` նա ընդգծել է, որ դեռևս 2010 թվականին Գրասենյակը սկսեց քաղաքացիների կրթվածության մակարդակի բարձրացման ուղղությամբ աշխատանքներ վարել, սակայն երկրի մարզերի վրա շեշտը հիմնականում կդրվի 2011 թվականին: Ընթացիկ տարում ծրագրվում է նաև Երևանում անցկացնել ֆինանսական հաշտարարների հերթական միջազգային խորհրդաժողովը:
Բացի դրանից, 2010 թվականի արդյունքներով հինգ ընկերություններ դիպլոմ են ստացել Հայաստանի Ֆինանսական հաշտարարի գրասենյակի հետ արդյունավետ համագործակցության համար` «ՎՏԲ Բանկ Հայաստան», «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան», «Բիբլոս Բանկ Հայաստան», «ԻՆԳՈ Արմենիա» և «Ռոսգոսստրախ-Արմենիա»:

24 Январь 2011 - 12:20 AMT
Офис финансового омбудсмена РА планирует повысить финансовую информированность граждан областей страны
В 2011 году Офис финансового омбудсмена Армении планирует провести в областях страны активную компанию по повышению уровня финансовой информированности граждан, сказала финансовый омбудсмен Армении Пируз Саркисян во время подведения итогов двухлетней работы офиса.
При этом она подчеркнула, что еще в 2010 году офис начал проводить работы по повышению уровня образованности граждан, но в основном акцент на области страны будет поставлен в 2011 году. В текущем году также планируется провести в Ереване очередную международную конференцию финансовых омбудсменов.
Кроме того, по итогам 2010 года пять компаний получили дипломы за эффективное сотрудничество с Офисом финансового омбудсмена Армении: «Банк ВТБ (Армения)», «HSBC Банк Армения», «Библос Банк Армения», «ИНГО Армения» и «Росгосстрах-Армения».