26 Հունվար 2011 - 12:44 AMT
Հունվարի 26-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 11,71 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 361.96 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 362 դրամ:
Ընդ որում, հունվարի 26-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 362.80 դրամ` հունվարի 25-ի համեմատ նվազելով 2.43 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 497.40 դրամ է` ավելանալով 1.42 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.07 կետով` կազմելով 12.19 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 26 января было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $11,7 млн. по курсу 361,96 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 362 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 26 января составил 362,80 драмов, сократившись по сравнению с 25 января на 2,43 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 497,40 драмов, увеличившись на 1,42 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,07 пункта – 12,19 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.