26 Հունվար 2011 - 14:18 AMT
MoneyGram դրամական փոխանցումների համակարգի հետ համատեղ ակցիայի արդյունքներով հերթական շահումը` 200.000 ՀՀ դրամ, հանձնվեց «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ հաճախորդ` 46-ամյա Ռոբերտ Մելիք-Սահակյանին: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի և MoneyGram դրամական փոխանցումների համակարգի այս համատեղ ակցիան սկսվել էր սեպտեմբերի 1-ին և գործել մինչև 2010թ. դեկտեմբերի 31-ը:
2011թ. հունվարի 26-ին ակցիայի հաղթողը հանդիսավոր պայմաններում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ղեկավարության կողմից ստացավ իր շահումը: Հանձնման ժամանակ Մանրածախ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Արտակ Խաչատրյանը հաճախորդ Ռոբերտ Մելիք-Սահակյանին շնորհավորեց շահումի առթիվ և նրան հանձնեց նվեր ՎՏԲ Visa պլաստիկ քարտ` 200.000 ՀՀ դրամ մրցանակային գումարով:
Արտակ Խաչատրյանը նաև իր շնորհակալությունը հայտնեց MoneyGram ընկերությանը սերտ համագործակցության համար, որը նաև հնարավորություն է ընձեռում Բանկի հաճախորդներին մատուցել հաճելի անակնկալներ: Նրա խոսքով` 2010թ. ընթացքում բանկի դրամական փոխանցումների համակարգով 175 հազ. փոխանցում է իրացվել 30 մլրդ դրամ ընդհանուր գումարի չափով, ինչը 2009թ. ցուցանիշից ավել է 30%-ով: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում ի թիվս MoneyGram-ի գործում է ըդհանուր թվով վեց տարբեր արագ դրամական փոխանցման համակարգեր (Migom, Blizko, Inter Express, Անելիք и Բիստրայա Պոչտա), որն իր հերթին երկրի բնակչությանը տրամադրվող բանկային ծառայությունների շուկայում բանկի համար ստեղծում է բարձր մրցունակություն:

По итогам совместной акции системы денежных переводов MoneyGram, очередной выигрыш в сумме 200 тыс. драмов был вручен клиенту ЗАО «Банк ВТБ (Армения)», Роберту Мелик-Саакяну. Совместная акция Банка ВТБ (Армения) и MoneyGram стартовала 1-го сентября и продлилась до 31-го декабря 2010 года.
Директор Департамента развития розничного бизнеса Артак Хачатрян вручил клиенту пластиковую карту VTB-Visa с призовой суммой.
По словам Хачатряна, за 2010 год через системы денежных переводов банка было реализовано 175 тыс. переводов на общую сумму 30 млрд драмов, что больше показателя 2009 года на 30%. При этом через систему MoneyGram было переведено 2 млрд драмов.
В Банке ВТБ (Армения) с учетом MoneyGram действуют общим числом шесть различных систем быстрых денежных переводов (Migom, Blizko, Inter Express, Анелик и Быстрая Почта), что, в свою очередь, обеспечивает Банку высокую конкурентоспособность на рынке банковских услуг, предоставляемых населению страны.