Հունվարի 27-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 700 հազ. ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 363.14 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 363.5 դրամ:
Ընդ որում, հունվարի 27-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 362.26 դրամ` հունվարի 26-ի համեմատ նվազելով 0.54 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 495.83 դրամ է` նվազելով 1.57 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.02 կետով` կազմելով 12.21 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 27 января было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $700 тыс. по курсу 363,14 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 363,5 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 27 января составил 362,26 драмов, сократившись по сравнению с 26 января на 0,54 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 495,83 драмов, сократившись на 1,57 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,02 пункта – 12,21 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.