«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմ» ՓԲԸ-ում ավարտվել է MasterCard-ի հետ համատեղ անցկացվող ակցիայի առաջին փուլը: Ինչպես ասվում է բանկի մամլո հաղորդագրության մեջ, ակցիայի առաջին փուլը անցել է 2010թ. դեկտեմբերի 1–ից մինչև 2011թ. հունվարի 31-ը: Այդ ընթացքում Maestro և MasterCard Standard քարտերը կարելի էր ձեռք բերել 2 տարի ժամկետով առանց չնվազող մնացորդի և առանց վարձավճարի՝ քարտային հաշվի մեկամյա սպասարկման համար:
Երկրորդ փուլը՝ նշված քարտերի միջոցով գնումները տարբեր առևտրի կետերում, կտևի մինչև 2011թ. ապրիլի 1-ը, որից հետո կընտրվեն 6 մրցանակակիրներ, որոնք կստանան արժեքավոր նվերներ, ինչպես նաև՝ 2 հոգով Իտալիա այցելելու հնարավորություն: Յուրաքանչյուր անկանխիկ գործողության համար ակցիայի մասնակիցները ստանում են միավորներ: Հաղթողներին կընտրեն առավելագույն միավորներ հավաքածների թվից՝ 1000 դրամ-1 միավոր, 10 ռուբ-1,5 միավոր, 3 ԱՄՆ դոլար-2 միավոր, 2 եվրո-2 միավոր:

В ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» завершился первый этап акции, проводимой совместно с международной платежной системой MasterCard. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, первая часть акции проходила с 1 декабря 2010 по 31 января 2011 года. В этот период карты Maestro и MasterCard Standard можно было приобрести сроком на 2 года без неснижаемого остатка и без удержания комиссии за годовое обслуживание карточного счета.
Второй этап – оплата покупок посредством этих карт в различных торговых точках республики – продлится до 1 апреля 2011 года, после чего по результатам акции будут выбраны 6 призеров, которые получат ценные подарки, а также уникальную возможность поучаствовать в розыгрыше главного приза акции – поездке в Италию на двоих.
За каждую совершенную безналичную операцию по карте участникам акции начисляются баллы. Победителей выберут из числа набравших наибольшее количество баллов из расчета: 1000 драмов – 1 балл,10 руб. – 1,5 баллов, 3 дол.США – 2 балла, 2 Евро – 2 балла.