Smart Systems-ի սերվերը կոտրելու արդյունքում տուժել է 190 կայք, այլ ոչ թե 295: Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ընկերության տնօրեն Ստեփան Ասլանյանը, գրեթե բոլոր կայքերը հաջողվել է վերականգնել, սակայն հարձակումը մեծ վնաս է հասցրել, քանի որ տվյալների բազան չի հաջողվել վերականգնել: «Մեր ռեզերվային back-up սերվերում պահպանվել է հին տեղեկատվությունը»,- ասել է Ասլանյանը: Տվյալ պահին բոլոր կայքերը տեղափոխվել են նոր սերվեր, ընկերության մասնագետները զբաղվում են պաշտպանության համակարգում բացթողումների ուսումնասիրությամբ:
Smart Systems հոսթինգ պրովայդերի սերվերը հունվարի 29-ին ենթարկվել է հաքերային հարձակման, որի արդյունքում խափանվել է 190 կայքերի գործունեությունը: Այդ կայքերում հաքերները տեղադրել են թուրքերենով հակահայկական կարգախոսներ:

В результате взлома сервера Smart Systems пострадали 190 сайтов, а не 295 , как сообщалось в СМИ ранее. Как сообщил в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net
директор компании Степан Асланян, почти все сайты удалось восстановить. Вместе с этим, он отметил, что атака нанесла большой урон сайтам, поскольку часть базы данных восстановить не удалось. “На нашем резервном back-up сервере сохранилась устаревшая информация”, – пояснил Степан Асланян. На данный момент все сайты перенесены на новый сервер, специалисты компании занимаются исследованием упущений в системе защиты.
Сервер армянского хостинг-провайдера Smart Systems подвергся хакерской атаке 29 января, в результате чего неисправными оказались 190 сайтов. На этих сайтах взломщиками были размещены анти-армянские лозунги на турецком языке.