Հունվարի 31-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2 550 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 363.83 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 364.5դրամ:
Ընդ որում, հունվարի 31-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 363.02 դրամ` հունվարի 27-ի համեմատ ավելանալով 0.76 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 495.45 դրամ է` նվազելով 1.38 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.04 կետով` կազմելով 12.17 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 31 января было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2 550 000 по курсу 363,83 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 364, 5 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 31 января составил 363,02 драмов, увеличившись по сравнению с 27 января на 0,76 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 495,45 драмов, сократившись на 0,38 пункта, а курс 1 российского рубля уменьшился на 0,04 пункта – 12,17 драмов. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.