Հայաստանի և Վրաստանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի ու Միխայիլ Սահակաշվիլիի վերջին հանդիպման ժամանակ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ավտոտրանսպորտային պատասխանատվության պարտադիր ապահովագրման կտրոնների առնչությամբ հայ-վրացական սահմանին ծագող միջադեպերի վերաբերյալ:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հաղորդել Հայաստանի Ավտոապահովագրման բյուրոյից, այժմ հայ-վրացական սահմանին վրացական մաքսային հսկողության աշխատակիցները վարորդներին չեն ստիպում կտրոնները հանել դիմապակուց:
Հիշեցնենք, որ Վրաստանում գրանցված ավտոմեքենաների սեփականատերերը, որոնք պարտադիր ապահովագրություն են անցել Հայաստանում, Վրաստան վերադառնալիս վրացական մաքսային հսկողության աշխատակիցների պարտադրմամբ հանում էին ապահովագրական կտրոնները:

В ходе недавней встречи президентов Армении и Грузии Сержа Саргсяна и Михаила Саакашвили была достигнута договоренность относительно инцидентов на армяно-грузинской границе по поводу страховых талонов обязательного автострахования, прикрепленных на лобовых стеклах автомобилей.
Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в Бюро автостраховщиков Армении, теперь на границе сотрудники грузинского таможенного контроля не заставляют автомобилистов снимать талоны со стекла.
Напомним, что владельцы зарегистрированных в Грузии автомобилей, которые прошли обязательное страхование в Армении, при возвращении обратно в Грузию по принуждению сотрудников грузинского таможенного контроля снимали страховые талоны.