1 Փետրվար 2011 - 09:27 AMT
Ամերիաբանկի վարկային պորտֆելը 2010թ.աճել է 37%-ով և 31.12.10թ. դրությամբ կազմել 89 մլրդ դրամ, ընդ որում, պորտֆելի աճի 93%-ն ապահովվել է իրավաբանական անձանց տրված վարկերի հաշվին, որոնք հաշվետու տարվա ընթացքում աճել են 43 %-ով: Առ 31.12.10թ. դրությամբ bանկի վարկային պորտֆելի 84%-ը /74 մլրդ դրամ/ կազմում են կորպորատիվ հաճախորդներին տրված վարկերը, հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Բանկը ապահովել է վարկային պորտֆելի բարձր որակ` Բանկի վարկային պորտֆելում դասակարգված վարկերը կազմում են ամբողջ պորտֆելի ընդամենը 0.28 %-ը:
Չնայած Ամերիաբանկի վարկային պորտֆելի գերակշռող մասը կազմում են կորպորատիվ հաճախորդներին տրված վարկերը, այնուհանդերձ բանկը շարունակում է ընդլայնել ֆիզիկական անձանց, հատկապես կորպորատիվ հաճախորդների աշխատակիցների համար նախատեսված վարկային փաթեթի տեսականին և բարելավել վարկերի տրամադրման պայմանները: Արդյունքում` ֆիզիկական անձանց վարկային պորտֆելն անցյալ տարվա ընթացքում աճել է 31% -ով և կազմել շուրջ 15 մլրդ դրամ:
Նշենք նաև,որ Ամերիաբանկի ակտիվները 2010թ. աճել են 25%-ով և տարեվերջին կազմել 153 մլրդ դրամ, իսկ զուտ շահույթը աճել է 56%-ով և կազմել 2.9 մլրդ դրամ:

1 Февраль 2011 - 09:27 AMT
Кредитный портфель ЗАО «Америабанк» в 2010 году вырос на 37% и по состоянию на 31 декабря составил 89 млрд. драмов, при этом 93% роста произошел за счет кредитования юридических лиц, которые за отчетный год выросли на 43%, сообщает пресс-служба банка. При этом 84% кредитного портфеля Америабанка составляют кредиты, предоставленные корпоративным клиентам.
Кроме того, в 2010 году также вырос объем кредитов, предоставленных физическим лицам на 31%, составив 15 млрд. драм. В то же время классифицированные кредиты составили всего 0,28% всего портфеля банка.
В сообщении также отмечается, что активы банка в 2010 году выросли на 25% и к концу года составили 153 млрд. драмов. При этом чистая прибыль банка выросла на 56%, составив 2,9 млрд. драмов.