2010թ.-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա-ի նվաճումներից է համարվում միջբանկային մեկօրյա (օվերնայթ) վարկային ռեսուրսների հարթակի մեկնարկը, գտնում է բորսայի գլխավոր տնօրեն Արմեն Մելիքյանը: Ըստ նրա, 2010թ. ապրիլին հարթակի մեկնարկից մինչև 2010թ. ավարտը կնքվել է շուրջ 1700 միջբանկային գործարք՝ 576 մլրդ դրամ ընդհանուր ծավալով: «Եթե ապրիլ ամսին վարկային ռեսուրսները տրամադրվել են տարեկան միջին կշռված 10.43 տոկոս տոկոսադրույքով, ապա դեկտեմբերին այն կազմել է 5,1 տոկոս»,-ասել է նա ամփոփիչ մամլո ասուլիսում: Ընդ որում տարեկան տոկոսադրույքը տատանվել է 3 տոկոսից մինչև 12 տոկոսի սահմաններում:
ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա-ի վարկային հարթակում տրամադրվում են բացառապես ՀՀ դրամով վարկեր. վարկառուներն ու վարկատուներն են ՀՀ տարածքում գործող բանկերը:

Достижением фондовой биржи NASDAQ OMX Армения в 2010 году является запуск торговой площадки кредитных ресурсов – овернайт (overnight – финансовый инструмент по предоставлению однодневных межбанковских кредитных ресурсов), считает генеральный директор биржи Армен Меликян. По его словам, с момента запуска данной площадки с апреля и до конца 2010 года было заключено более 1700 межбанковские сделки объемом в 576 млрд. драмов. «Если в апреле 2010 года средневзвешенная процентная ставка составляла 10,43% годовых, то в декабре она снизилась до 5,1%», – сказал он на итоговой пресс-конференции. В связи с этим он добавил, что максимальная ставка по овернайту составила 12%, а минимальная – 2%.
На кредитной площадке NASDAQ OMX Armenia кредиты выдаются исключительно в драмах, а кредиторами и заемщиками являются банки, действующие на территории Армении.