Փետրվարի 1-ի ժամը 13:30-ի դրությամբ մայրաքաղաքի բոլոր վարչական շրջաններում շարունակվում են փողոցների և մայթերի մաքրման աշխատանքները:
Ինչպես հայտնում է քաղաքապետարանի մամլո ծառայությունը, աշխատանքներում ներգրավված է 46 ձյուն մաքրող, 23 աղցան և 19 մայթ մաքրող հատուկ տեխնիկա: Ձյան մաքրման աշխատանքներում մոբիլիզացված են բոլոր վարչական շրջանների ուժերը:
Քաղաքապետարանի ձեռնարկած միջոցառումներին ակտիվորեն աջակցում է Երևան քաղաքի Ճանապարհային ոստիկանությունը` խցանումները վերացնելու, հնարավոր վթարները կանխելու ուղղությամբ:

Мэрия Еревана делает все для очистки дорог столицы от снега и ликвидации пробок, возникших в результате резких погодных изменений. Об этом корреспонденту агентства PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе мэрии города Еревана.
Как сообщается на официальном сайте мэрии, по данным на 13:30 на всех улицах и тротуарах административных округов города продолжаются очистительные работы.
Для очистки дорог используются 46 снегоочистителей, 23 машины по разбрасыванию песка и 19 единиц специальной техники, очищающей тротуары. Предпринятым мэрией мероприятиям активно способствует дорожная полиция, чья работа направлена на ликвидацию пробок и предотвращение аварий.