1 Փետրվար 2011 - 12:01 AMT
«Կամուրջ 2011» VIII Միջազգային տնտեսական համաժողովը տեղի կունենա փետրվարի 25-28-ը լեռնադահուկային հանգստավայր Ծաղկաձորում, հաղորդում է համաժողովի մամլո ծառայությունը: Կազմակերպիչների խոսքով` արդարացնելով «Հայկական Դավոս» անվանումը` «Կամուրջ» VIII Միջազգային տնտեսական համաժողովը հանդիսանում է հանդիպման և բաց երկխոսության վայր ինչպես Հայաստանի, այնպես էլ արտերկրի քաղաքական գործիչների, իշխանության ներկայացուցիչների, արդյունաբերողների և գործարարների, գիտնականների և հասարակական գործիչների համար: Ոչ պաշտոնական մթնոլորտում հավաքվածները կքննարկեն բիզնեսի տեղը և դերը Հայաստանի տնտեսական զարգացման ռազմավարության իրականացման գործում, ինովացիոն տնտեսությունը որպես զարգացման հիմք, պետության և բիզնեսի փոխհարաբերությունները Հայաստանի տրանսպորտային համակարգի զարգացման հարցում և այլն:
Այս տարվա գլխավոր թեման է «Մակրոտնտեսական կայունությունը հետճգնաժամային աշխարհում»:
Համաժողովն անցկացվում է Հայաստանի Էկոնոմիկայի նախարարության և Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական աջակցությամբ:

1 Февраль 2011 - 12:01 AMT
8-й Международный экономический форум «Мост 2011» пройдет с 25 по 28 февраля 2011 года в горно-лыжном курорте Цахкадзор, сообщает пресс-служба форума.
По словам организаторов, оправдывая звание «Армянский Давос» – «Мост» станет местом встречи и открытого диалога политиков, представителей органов власти, промышленников и предпринимателей, ученых и общественных деятелей, как из Армении, так и из-за рубежа, которые в неформальной обстановке обсудят возможные сценарии экономического развития Армении и выработку единой экономической стратегии развития. В этом году главной темой форума будет «Макроэкономическая стабильность в посткризисном мире».
Форум «Мост 2011» проходит при официальной поддержке Министерства экономики РА и Министерства иностранных дел РА.