2 Փետրվար 2011 - 11:41 AMT
2011 թվականին «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմի խումբ» ՓԲԸ-ն մտադիր է մի քանի նոր քարտային նախագծեր սկսել 2011 թվականին, այդ թվում՝ ԱրՔա քարտերի թողարկում, կոմունալ վարձերի վճարում քարտային համարից բջջային հեռախոսի միջոցով, ինչպես նաև շուրջօրյա դրամական փոխանցումներ ՌԴ-ի ու Հայաստանի միջև «Առէկսիմբանկի» ու «Գազպրոմբանկի» պլաստիկ քարտերի միջոցով:
Ներկայումս բանկում արդեն ներդրվել են այնպիսի համակարգեր, ինչպիսիք են կոմունալ ծախսերի վարձերի վճարումները բանկի բանկոմատների միջոցով, դրամական փոխանցումները քարտից քարտ բանկի բանկոմատների ցանցի միջոցով:
2010թ. 12 ամսում «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմի խումբ» ՓԲԸ-ի վճարային քարտերի քանակն ավելացել է 30,6 տոկոսով՝ հասնելով 75315-ի:
Քարտերով գործողությունների ծավալը 12 ամսում աճել է 45,75 տոկոսով: 2010թ. դեկտեմբերի 31-ի տվյալնելով բանկի բանկոմատները 44-ն են, իսկ POS-տերմինալները՝ 128-ը:

В 2011 году ЗАО «Арэксимбанк-Группа Газпромбанка» планирует внедрить несколько новых карточных проектов, в числе которых: эмиссия карт АрКа, оплата за коммунальные услуги с карточного счета с помощью мобильных телефонов, а также круглосуточные денежные переводы между Россией и Арменией посредством пластиковых карт «Арэксимбанка» и российского «Газпромбанка».
В настоящий момент в банке уже внедрены такие проекты, как «Система Телекард», оплата за коммунальные услуги посредством банкоматов банка, денежные переводы с карты на карту банка через сеть банкоматов банка. За 12 месяцев 2010 года число выпущенных «Арэксимбанком-Группа Газпромбанка» платежных карт увеличилось на 30.6 % до 75315 штук.
Объем операций с картами банка за 12 месяцев возрос на 45.75%. На 31 декабря 2010 количество банкоматов банка составило 44, а количество POS-терминалов – 128.