Ըստ ՀՀ Պետեկամուտների կոմիտեի հրապարակած 1000 խոշոր հարկատուների ցուցակի, 2010 թվականին պետբյուջե կատարված տուրքերի ու հարկերի վճարման չափով առաջատար է »ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ն: 2010թ. ընկերությունը պետբյուջե է վճարել 16,5 մլրդ դրամ: Երկրորդ տեղում է, ինչպես նախորդ տարի, «Ալեքս-Գրիգ»ՍՊԸ-ն՝ 16 մլրդ դրամով: Երրորդ տեղում «ԱրմենՏելն» է՝ 14,8 մլրդ դրամով, նրան հաջորդում է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը՝ 13,6 մլրդ դրամով: Ընդ որում, «Օրանժ Արմենիա» բջջային օպերատորը 12-րդ դիրքում է՝ 4,6 մլրդ դրամով:
5-րդ տեղում է «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը», որը բյուջե է վճարել 12,6 մլրդ դրամ: «Ֆլեշն» ու «Սիթի փեթրոլ գրուփը» 11,7 մլրդ դրամ և 10,7 մլրդ դրամ ցուցանիշներով համապատասխան: Առաջատարների տասնյակում են «Հայաստանի էլեկտրացանցեր» ընկերությունը 7,7 մլրդ դրամ ցուցանիշով,«Ինտերնեյշնլ Մասիս տաբակ» ընկերությունը՝ 7,4 մլրդ դրամով և «Վիդիս Դիսթրիբյուշնը»՝ 7,1 մլրդ դրամով: Առևտրային բանկերի ցանկում առաջատարը «ԱԿԲԱ ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ»-ն է:

2 Февраль 2011 - 13:26 AMT
Согласно опубликованному Государственным комитетом по доходам РА списку 1000 крупных налогоплательщиков страны, в 2010 году по величине пошлин и общих налогов, выплаченных в госбюджет, вновь лидирует ЗАО «АрмРосгазпром». В 2010 году компания выплатила в госбюджет 16,5 млрд драмов. На втором месте, как и в прошлом году, ООО «Алекс-Григ» – 16 млрд драмов, на третьем «Арментел» (торговая марка Билайн) – 14,8 млрд драмов, за ним следует «ВиваСел-МТС» – 13.6 млрд драмов. При этом третий оператор «Оранж Армения» занял 12 позицию – 4,6 млрд драмов.
На 5 месте – «Зангезурский Медно-молибденовый комбинат», который выплатил в госбюджет 12,6 млрд драмов. «Флеш» и «Сити петрол груп» с показателями 11,7 млрд драмов и 10,7 млрд драмов соответственно. В десятку лидеров вошли «Электросети Армении» с показателем в 7,7 млрд драмов, «Интернейшнл Масис Табак» – 7,4 млрд драмов и «Видис Дистрибюшн» – 7,1 млрд драмов.
Среди комбанков РА лидером по выплатам налогов в госбюджет является ЗАО «АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛ БАНК» – 2,5 млрд драмов.